Põrandate süvapesu on puhastusmasinatega erinevatele põrandakatetele tehtav puhastus.

Väga oluline on jälgida põrandakatete hooldusjuhendeid, kerge on oskamatusest ning vale puhastusaine või tööriista kastumisega pinnakatteid kahjustada.

Kaitsmine vähendab pindade määrdumist ja kulumist, parandab visuaalset väljanägemist ning lihtsustab igapäevast koristust.

PVC ja linoleum põrandate süvapesu

PVC puhul on tegemist vastupidava, kompaktse pealispinnaga tehiskattega, mis kannatab niiskust ning on püsiv ja kulumiskindel ka kemikaalide kasutamisel.

Linoleum on aga looduslik materjal, mis ei kannata tugevatoimelisi kemikaale.

PVC- ja linoleumpõrandate süvapesu sagedus

Süvapesu sagedus oleneb põrandakatte liigist, ruumide kasutusotstarbest, sagedusest ja asukohast.

PVC- ja linoleumpõrandaid kaitstakse kulumise eest süvapesu ja vahatamisega 1-4 korda aastas olenevalt kasutuse intensiivsusest ning põrandakatte värvusest.

Kuidas puhastamine toimub?

Kõigepealt eemaldame vana vaha. Vana vaha eemaldame põrandalt vaha eemaldus ainega ja masinpesuga. Pesujärgselt kanname põrandale 1 kuni 2 kihti uut vaha. Vahakihi kuivamisaeg on ca 12 tundi. Käimiskõvadus saavutatakse ühe tunniga. Oma lõpliku kõvaduse saavutab vaha 48 tunniga. Seega soovitame töödeks valida sellise aja, kus oleks käimine minimaalne.

Kivi- ja betoonpõrandate, keraamiliste plaatide süvapesu

Kivi- ja betoonpõrandate, keraamiliste plaatide õigeaegne hooldus pikendab põrandate kasutusiga ja võimaldab neid paremini hooldada. Ekslikult võib tunduda, et kivi- ja betoonpõrandad, keraamilised plaadid on tugevad ja vähekuluvad, kuid ka need nõuavad perioodilist süvapesu ja kaitsvat kattekihti.

Keraamilise plaadi, betooni ja loodusliku kivi puhastamisel arvestame materjali iseloomuga. Vastavalt sellele selgitame välja puhastusmeetodi, kattekihiga katmise vajaduse ning sageduse.

Betoonpõrandaid kaetakse ehitusjärgus pinnakõvendite või muude kaitsvate ainetega, kuid sageli sellest ei piisa. Betoonpõranda seisundit mõjutavad kümned tegurid omavahelises koosmõjus. Betoonpõrandate üks suuremaid vaenlasi on tänavasool ja muud sööbivad ained, mis suudavad tekitada betoonile ulatuslikke kahjustusi küllalt lühikese aja jooksul. Lisaks vajavad betoonpõrandad kaitset erinevate vedelike vastu – betoonpõrandad kardavad marja-, kohvi-, tee-, punase veini plekke, mis on väga raskesti eemaldatavad, kui need satuvad põrandale.

Kivi – ja betoonpõrandate süvapesu sagedus

Üldjuhul vajavad kivi- ja betoonpõrandad igapäevast hoolt, perioodilist süvapesu ja kaitsvat kattekihti.

Kivipõranda süvapesu ja vuugivahede puhastust soovitame teha vähemalt üks kord aastas, suurema käimiskoormuse korral ka tihedamalt.

Betoonpõranda süvapesu soovitame teha samuti vähemalt üks kord aastas. Erinevate vedelike sattumise korral pinnale soovitame teostada võimalikult kiiresti süvapesu. See aitab vältida vedelike imbumist betooni.

Kuidas puhastamine toimub?

Kõvapõrandate süvapesu teostades leotame ja hõõrume põrandaid spetsiaalse põrandapesumasinaga ja seejärel eemaldame veeimuriga kogu kivipinna pooridesse kogunenud mustuse põrandalt. Seejärel katame pinna kaitsevahenditega sõltuvalt katte iseloomust ja asukohast. Kasutame, kas vaha, tolmutõket või kivikaitsevahendit. Tulemuseks on põrandale tekitatud hüdrofoobne kiht ehk vett ja mustust hülgav nähtamatu kile.

Täpsema hinnapakkumise saamiseks esitage meile hinnapäring. Võtame Teiega ühendust esimesel võimalusel ja tuleme kohale objektiga tutvuma.