Õlitatud ja vahatatud puitpõranda oluliseks eeliseks on selle naturaalne välimus ning suur vastupidavus. Õli imendub sügavale puidu pooridesse, tõkestades seeläbi ligipääsu niiskusele ja mustusele. Kuna pinnale ei teki lisakihti, joonistub puidumuster välja kogu oma naturaalses ilus ning pind omandab loomuliku ja sügava läike.

Õlivaha sobib kasutamiseks nii õlitatud kui ka puhtal puitpinnal. Õlivaha jätab pinnale õhukese kaitsva kihi, mis annab põrandale suurema vastupidavuse ja kestuse.

Nii õlitamine kui ka vahatamine võivad tunduda lihtsa tööna, kuid need nõuavad siiski erialaseid oskuseid ja spetsiaalseid tööriistu.

Puit- ja parkettpõranda hooldust on kliendil iseseisvalt keeruline teostada, sest valesti tegutsedes võib hinnalise puitpõranda hoopis ära rikkuda.

Soovituslik hooldusõlitamise ja vahatamise sagedus

  1. Hooldusõlitamine või vahatamine vahetult enne ruumi kasutuselevõttu
  2. Esimesel aastal iga 4 kuu möödudes hooldusõlitamine või vahatamine
  3. Edaspidi 1 – 2 korda aastas, olenevalt pinna koormusest

Kuidas toimub puitpindade hooldus?

Õliga või vahaga viimistletud puitpõrandate igapäevaseks hooldamiseks kasutatakse tolmuimejat, kvaliteetset moppi ning spetsiaalset põrandaseepi. Vee ja põrandaseebi lahuse suhe on alljärgnev: 0,5-1 dl põrandaseepi 5 liitri vee kohta.

Õlitatud põrandate kulumiskindlus tagatakse perioodiliste hooldusõlitusega. Selleks puhastatakse pind, kas süvapesumeetodiga või lihvimise teel. Lihvimise korral puhastatakse pind puidutolmust ja seejärel kaetakse puhastatud pind, kas õli või vahaga.

Täpsema hinnapakkumise saamiseks esitage meile hinnapäring. Võtame Teiega ühendust esimesel võimalusel ja tuleme kohale objektiga tutvuma.